بعد از کرونا به کجا سفر کنیم؟

در پی شیوع بیماری کرونا در حال حاضر بسیاری از جهانگردان و همچنین مسافران، سفر های خود را کنسل کرده اند تا در زمان بهتری و با رعایت نکات بهداشتی در حین سفر بتوانند تجربه لذت از فرایند سفر را کسب کنند.

اما آن چیزی که کاملا مشخص می باشد، این است که روزی این بیماری به پایان می رسد و افراد می توانند با خیال راحت به دور از ترس و اضطراب، سفر های کاری، تجاری، تفریحی و… را با بهترین حالت ممکن انجام دهند.

با این حال مهم ترین موضوعی که ممکن است ذهن شما را به خود مشغول کند، این است که بعد از کرونا به کجا سفر کنیم؟ در همین خصوص ما قصد داریم به معرفی مکان هایی بپردازیم که بعد از کرونا می توانید با خیال راحت به آن جا سفر کنید.

بعد از کرونا به کجا سفر کنیم؟

با به اتمام رسیدن بیماری کرونا و پایان قرنطینه های خانگی، حال بهترین زمان برای سفر فرا رسیده است تا بتوانید روز های سخت و تلخ قرنطینه را به طور کامل پشت سر بگذارید! اولین موضوعی که بدون شک به آن فکر خواهید کرد، انتخاب مقصدی مناسب برای سفر است اما آیا می توان هر شهری را به عنوان شهر مقصد انتخاب کرد؟

۱-شهر هایی با آب و هوای گرم را انتخاب کنید.

اطلاعات بسیاری زیادی تا به امروز از ویروس کرونا منتشر شده است، با این حال برخی از دانشمندان معتقد هستند که آب و هوای گرم و تابستانی می تواند روند شیوع بیماری را کاهش دهد. از این رو بهتر است در اولین سفر های خود پس از پایان کرونا، به استان ها و شهر های گرم سیر کشور، مسافرت کنید.

البته در این شهر ها همانند شیراز، اصفهان، بندرعباس، خوزستان و… جاذبه های دیدنی و طبیعی بسیار زیادی وجود دارد که می تواند فرایند لذت بخش سفر را برای شما دو چندان کند.

 

۲-شهر ها و مناطق محروم را انتخاب نکنید!

در پی این بیماری ما شاهد حضور آن در شهر ها و مناطق محروم کشور نیز بوده ایم! با این حال سعی کنید پس از به اتمام رسیدن این بیماری، در اوایل از انتخاب شهر ها و مناطق محروم خودداری کنید چراکه این مناطق با در اختیار داشتن تجهیزات و کادر درمانی کمتر نسبت به شهر ها و مناطق بزرگ، در صورت بروز بیماری و حادثه نمی توانند به خوبی پذیرای شما باشند.

با این حال بهتر است در اولین تجربه سفر خود پس از بیماری کرونا و حتی شکستن محدودیت های قرنطینه، شهر ها و مناطق محروم را انتخاب نکنید.

 

۳-مناطق کم ازدحام را انتخاب کنید.

عموما ویروس کرونا در محیط ها و اماکن پرجمعیت و پر ازدحام زودتر منتقل خواهد شد. با این حال اگر شما قصد دارید به مناطق پر ازدحام سفر کنید، بهتر است نکات بهداشتی را رعایت کنید و فاصله خودتان را با سایر افراد حفظ کنید. از شهر های پرجمعیت کشور می توان به تهران، اصفهان، مشهد، کرمانشاه، گیلان و… اشاره نمود.

با این حال در طی روز های کرونایی شاهد وضعیت قرمز در این استان ها بوده ایم، اگر می خواهید تفریح شاد و آرامش بخشی را تجربه کنید می توانید به شهرستان های بسیار زیبایی که در این استان ها قرار گرفته است سفر کنید تا بتوانید از طبیعت و جاذبه های دیدنی آن لذت ببرید.

همچنین اگر می خواهید از مراکز اصلی و پرتردد این استان ها دیدن کنید، بهتر است زمان سفر خود را کمی عقب تر بیاندازید و یا با حفظ رعایت نکات بهداشتی و اصولی، سلامت خود و سایر افراد را به خطر نیندازید.

۴-شهر هایی را انتخاب کنید که دسترسی به آن ها ساده تر است.

برای کنترل شرایط و همچنین حفظ نکات بهداشتی، بهتر است مقاصدی را برای سفر انتخاب کنید تا بتوانید از تعویض مکرر قطار، اتوبوس و هواپیما خودداری شود. با این حال می توانید در بروز شرایط مختلف و همچنین اخبار های کرونایی سریع تر به مقصد و محیط اصلی خود بازگردید.

 

۵- به مناطقی سفر کنید که جاذبه های طبیعی بسیار زیادی دارد.

فرقی نمی کند که در حال سفر به داخل و یا خارج از کشور هستید. با این حال می توانید برای تازه کردن روح خود، از سفر به مناطق آلوده و پرتدد خودداری کنید. بهترین پاسخ برای سوال: بعد از کرونا به کجا سفر کنیم؟ این است که مناطقی را انتخاب کنید که جاذبه های طبیعی بسیار زیادی در آن وجود دارد.

جاذبه های طبیعی می تواند شرایط سخت کرونا را برای شما ساده و اسان کند، با این حال آرامش زیادی را کسب خواهید کرد و می توانید بدون دغدغه به کرونا و اخبار ناراحت کننده آن، سفر بسیار دلچسب و ایده آلی را تجربه کنید. از مناطق طبیعی داخلی استان می توان به شهر های شمالی کشور اشاره نمود.

 

معرفی چند مقصد طبیعی که حتما باید بعد از کرونا به آنجا سفر کنید!

در ادامه مقاله بعد از کرونا به کجا سفر کنیم؟ به معرفی برخی از مقاصد طبیعی و گردشگری در خارج از کشور می پردازیم تا جهانگردان و طبیعت دوستان نیز بتوانند بهترین منابع طبیعی برای سفر را انتخاب کنند. از این رو با ما در ادامه این موضوع همراه باشید.

 

سفر به سواحل بسیار زیبا و جنگل های دیدنی تایلند

 

نظرات کاربران

نظر شما برای ما مهم است